Bradavická kuchyně lektvarů, vánoční vepříkova maštika a půlnoční jablečná matláda

Vánoční dárky mají být osobité. Po celá léta nesnáším manželčino přesvědčení, že vánoční stromeček musí přetékat drahými dárky. Nejvíc preferuju ruční dárky. Už nejsem dítě a nemůžu kreslit přáníčka, což mě ale nezastaví. 

Letos jsme si dali záležet. nakoupili jsme skleničky a naplnili je různými patláníčky.

Ve sklepě překážela přepravka jablek a tak jsme ji poprvé v životě rozvařili na marmeládu. A protože jsme měli z bohnických sadů i nějakou tu hrušku, pro vyvolené byla i hrušková matláda. Zavařovat skleničky z IKEA nám nepřišlo jako dobrý nápad, takže schladit, předat a do prvního úplňku sežrat :-)

 

Vrcholem nočního tažení byla vepříkova maštika. S ní má Miška už bohaté zkušenosti, tady se šlo na jisto. Žádná alchymie, prostě pořádná a s láskou vařená paštika z poctivých jatýrek s metrákem másla. Z naší maštiky rozhodně nikdo hubnout nebude. 

 

Takže si pište, že kdo od nás tenhle ručně dělaný dárek dostal, patří v žebříčku popularity na úplný vrchol. Komu chutnal, perfekt, komu méně, tomu se omlouváme, nápad jsme dostali na poslední chvíli a trochu to vrzalo. (třeba obal budeme muset ještě vyladit :-) )

 

A vy ostatní, co se na ně nedostalo nevěšte hlavu, vůbec to neznamená, že vás nemáme rádi, jenom jsme prostě během několika hektických předvánočních dní už více lektvarů neupatlali. Třeba zase příště. 

Štítky: FOOD BLOG

Komentáře