Jaké má cíle Zeman, největší manipulátor v zemi?

Tahle úvaha musí začít konstatováním: Prezident Zeman může být vším, jen není hlupákem. Nezbývá než politovat všechny, kteří si to neuvědomují a nevědomě s ním hrají evidentně přepečlivě připravenou hru s nejasným cílem. Zajímavé je, že nejvíce mu pomáhají ti nejchytřejší v národě, elity, k nimž vzhlížíme, nebo bychom alespoň měli.

Prvním a zcela zásadním krokem bylo evidentně angažování bezcenného, svým vzhledem pobuřujícího a na pohled retardovaného novináře Ovčího Mluvčáčka. Pomocí šaška vystavěl zeď okolo hradu až k nebesům. Ani o něm bychom neměli prvoplánově přistupovat na hru, že je hlupák, protože svou roli zvládá skvěle.

 

Dalším krokem k výstavbě kultu prudící osobnosti bylo soustavné vyhledávání problematických kauz a vytváření nových, dosud neexistujících. I v tom je tiskový odbor v čele s prezidentem (ano, Zemanem, nikoli Ovčáčkem) špičkovým odborníkem. Dokázal rozvinout svou letitou strategii urážení a diskreditace každého protivníka a především novinářů k dokonalosti, kdy totéž použil proti zbytku inteligence národa.

 

Zajímavou poznámkou na okraj je, že se otáčí jen málo proti politikům. Buď už dávno nepatří mezi inteligenci nebo jsou právě oni cílem jeho ochrany, jak navrhnu níže.

Jaké mohou být cíle kampaně

Vysvětlení první:

Je klidně možné, že je celé moje zamyšlení slátaninou a prezident sice není hlupák, ale za to je největším egoistou v zemi, lačnícím po moci, jenž mu byla roky odpírána. Jenže je to příliš jednoduché a naše zkorumpovaná a klientelistická politika je příliš provázaná, aby to dávalo smysl.

 

Vysvětlení druhé:

Nejjednodušším vysvětlením pro onu polovinu voličů, která volila knížete, je soustavná kampaň za znovuzvolení, brnkání na nacionalistickou notu zbylé poloviny, často označované za plebs, diváky televize Nova, ostřeji za hlupáky a zabedněnce, toužící po bulváru a krvi, jednoduchých řešeních a silném vůdci. Nutno dodat, že to funguje a dokud se neobjeví dostatečně silný lidový kandidát, má vítězství jisté.

 

Vysvětlení třetí:

Další varianta je o dost pravděpodobnější. Možná se soustavným vymýšlením skopičin snaží odpoutat pozornost od sebe samého a svých skutečných podporovatelů, jimž dluží za své zvolení. Pro jména nemusíme chodit daleko, opoziční smlouva je evidentně nadále v platnosti a plní se do posledního puntíku. Nejdříve Zeman premiérem, později Klaus prezidentem a Zeman až po něm. Velmi podstatným důvodem by také mohl být zločinec Mynář ve funkci kancléře, v roli možná mocnější, než je sám prezident, jenž je zcela zřejmě minimálně trafikou. Budeme si myslet, že za dosazení do funkce, i když půjde téměř jistě o dluh daleko rozsáhlejší.

 

Vysvětlení nejpravděpodobnější:

Role šaška se hodí současné vládě v čele s Babišem. Ups, že by překlep? Spíše ne, vládu drží pevnou rukou zcela zřejmě už dnes. Andrejův kabinet byl jmenován až po vyčištění nejhorších protivníků "úřednickou vládou" právě po dohodě s Babišem, jenž prezidenta tiše a často i nahlas podporuje. Hradní šašek se pak zavázal k poutání pozornosti, aby vláda mohla v klidu "vládnout" a "starat se o zemi" bez afér, které by ji rozkládaly jako všechny předchozí koalice. Dokonale se tím zakryjí všechny lumpárny, na jejichž řešení nemají čas novináři, zaměstnaní vyděláváním na hradním bulváru.

 

Na tyto bezzubé hlídací psi demokracie se máme právem zlobit nejvíce. Nejen že jsou naprosto neschopní tenhle komplot odhalit, ale nezvládají ani jednoduché analýzy jednotlivých kauz. Honit neexistující článek o Peroutkovi je přeci vděčnější, plebs chrochtá blahem a inzerenti jásají nad nekonfliktními tématy a vysokou čteností. Je tak snadné se schovávat za "zákazy shora", je přece veřejným tajemstvím, že oni chudáčci pracovat nemohou, protože by přišli o práci.

 

Nejhrůznější varianta mě vlastně napadla až nyní, na konci. Ony se vlastně všechny ty varianty nevylučují a vzájemně klidně prolínají.

Co to ale znamená pro další volby?

Bude i v druhém období Zeman hrát stínohru pro vládu nebo vyvádí naopak proto, že je mu znovuzvolení ukradené? A jak to lze propojit s jeho nenasytnou touhou po moci? Co sám získal nebo získává?

Komentáře