Některé dny jsou vyjímečným zlomem v životě, vnučka Rozárka Veronika

Některé dny jsou šedivé, jiné běžné a jiné znamenají zlom v životě. Dnešek je takový zlom. Z dospělého a hrdého táty je najednou omšelý dědek.

Do kategorie seniorů mě odeslala Barbora a bez velkého přemlouvání maličká 3,2 kilogramová Rozárka Veronika Janů. Nějakou dobu to vypadalo, že se narodí až na můj svátek, jak je v naší podivné matematické rodině zvykem, ale na nic nemínila čekat a pěkně po hlavičce to vzala na svět už dnes. 

No a pocity? Nevím, jestli se rozplývat nebo tlouci hlavou o zeď. Člověk se v tomhle věku opravdu nechystá obíhat vnoučata a být moudrým a klidným dědou. Na druhou stranu brzo v životě začít logicky znamenalo také brzo sklízet a byl jsem na to připravený už pár let. Nakonec vlastně na poměry naší generace Bára nikam zásadně nepospíchala, ačkoli s tím vyhrožovala snad už od dětství. 

 

Jen jsem si to chtěl zapsat. Zítra si ji pošušňám a třeba v sobě konečně zabiju ten pocit, že všechna stvoření do dvou let jen smrdí a řvou a je třeba se jim obloukem vyhnout. Jdu nad tím přemýšlet :-)

Komentáře