Bolt Food - bleskově rychlé doručení nákupu za čtvrt hodiny za 29 Kč, zázrak moderní doby

20. 04. 2022

Dnes jsem poprvé vyzkoušel doručení potravin do 15 minut. A jsem z toho tak v šoku, že se o to musím podělit, ačkoli to bude znít jak reklamní článek. Ale jsem toho názoru, že dobré věci se mají chválit. 

Jednou takhle večer jsem dostal slinu. Znáte to, dali byste si skleničku něčeho dobrého a doma není nic. Jako zkušený pijan si většinou na tehle stav spižírny dávám pozor, ale i mistr se utne. Za celý den byla snad jen hodinka, kdy by se z nebe nespouštěl jarní vydatný deštík a tak se mi vůbec nechtělo ven. I jal jsem se vyzkoušet, jakže funguje ve velkoměstě bleskové doručení nákupu. 

Zkouším Bolt Food

Běžně objednávám z Košíku nebo Rohlíku, jejich doručení je rychlé, za příplatek často i do hodiny nebo dvou. Chtěl jsem ale vyzkoušet, jak je to s inzerovaným doručením zapomenutého koření během pečení nebo chybějící cibule před vyvářením oběda. 

Než bych hledal novinky, vyzkoušel jsem aplikaci, která se hřeje v mém mobilu na výsluní pro doručování hladovějícím. Jak rychle šly po sobě následují kroky, to vyrazilo dech i milovníkovi technologických novinek jako jsem já. 

Objednávka za minutu

Nejbližší malé obchody se seřadily podle ceny doručení. Žabka za rohem inzerovala 29 Kč, částku, kterou běžně dávám kurýrovi jako dýško. Žádná minimální výše objednávky, jako fakt? Vybral jsem lahvinku pozdního sběru pod dvě stovky. Kliknutím jsem objednal, skřítkové začali pracovat a zřejmě mi strhli peníze z uložené karty, aniž bych cokoli potvrdil, no dobrá tedy.

Minutu jsem očima fascinoval displej mobilu, než objednávku obchod zaregistroval. Ve stejném okamžiku přijetí objednávky se začalo pohybovat autíčko s kurýrem o dvě ulice dál na náměstí. Od toho okamžiku jsem jen nechápavě zíral na online mapičku v aplikaci. 

Příliš rychlý kurýr

Jediné zdržení hladce namazaného stroje nastalo, když kurýr přistál u obchodu. Zřejmě chudák příliš brzo. Nebohá prodavačka ještě nestihla naládovat lahvinku do papírové tašky. Autíčko na mapě stálo asi pět minut. Pak se opět rozjelo a já začal mít obavy, že se nestihnu ani obout. 

S mobilem v ruce a jednou botou špatně nazutou letím ke dveřím, abych se nestal nejslabším článkem neuvěřitelně fungující mašinérie. Na schodech zvoní mobil. Kurýr dorazil. 

Vycházím ven a dostávám šok. KURÝR SE OMLOUVÁ, ŽE SE ZDRŽEL. Odebírám tašku a nevěřícně hlesajíc děkuji mu vtisknu kovovou padesátku do ruky. TOHLE PROSTĚ BYLO TŘEBA DOBŘE ZAPLATIT. 

Výsledek testu? Jednička s mnoha hvězdičkami

Garantované doručení do 15 minut z obchodu za dvěma rohy pomocí kurýra služby Bolt Food za 29 Kč i s vyběhnutím schodů domů proběhlo za 11 minut! Víc říkat není potřeba, tahle lahvinka bude chutnat dvojnásob.

P.S. o týden později: Navíc chutnala natolik, že si tam teď rád občas zaskočím pro další. Takže to funguje pro obchod také jako dobrá reklama. 

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce