Matův svět

Španělsko je má země zaslíbená

14. 04. 2020  Matův svět

Kdybychom hledali národ, který doslova svádí k povídání a mluvení, na prvních místech by byli určitě Španělé. V ulicích Barcelony a Madridu se snadno navazují nové kontakty.

Magazín o IQOS, který mě vrátil do života, sleva na nákup IQOS

19. 11. 2018  Matův svět

Desátý, dvacátý, nebo ani nevím kolikátý pokus sestavit informační web na nové téma mi opět otočil život. Dost bylo povalování na gaučíku, rok 2018 se do mého životopisu definitivně zapsal zářivou tužkou. 

Jak se ve stáří boří dětské mýty, Opus nezpívá Holky běžte dál

13. 04. 2018  Matův svět

Life is life od rakouské skupiny Opus je jednou z legendárních odrhovaček, která nemohla minout nikoho, kdo prožil mládí na sklonku socialismu. Hned na začátku obsahuje větu, o níž je většina Čechů přesvědčena, že je v jejich mateřštině. Ale není. 

Mat a Pat velké televizní hvězdy

28. 01. 2018  Matův svět

Zkrácený seznam televizních pořadů, ve kterých byli Mates s Míšou za televizní hvězdy :-)

Malajský tygr. Kočky! Miluju tygří koťata. A obdivuji ZOO Praha

07. 01. 2018  Galerie štěstí

Tygří koťata v ZOO Praha jsou fenomenálním úspěchem. Bulan a Wanita jsou moji hrdinové pro letošní rok! Každý den se slzičkou v oku obdivuju nejkrásnějšího tygra na světě, který je kriticky ohrožený a bezmezně obdivuji naší ČESKOU ZOO, která je jako teprve drujá v Evropě dokázala odchovat. 

Heroický úkol roku 2017 - organizace svatby v indiánském týpí na plzeňských pastvinách

25. 08. 2017  Matův svět

Kamarádi Anička a Joel se rozhodli vzít. Nebylo by to nic neobvyklého, žijí spolu už nějaký pátek a láska jim stále kouká z každého pohledu. Na jejich svatbě bylo zajímavé místo, pořádala se u rodičů na ranči nedaleko Plzně v indiánském týpí. S typickou vlezlostí jsem jim do nesmělých příprav tak dlouho kibicoval, až mi celá organizace spadla na hlavu. 

Pošli to dál, moje bible ve dvou minutách. Jen to přehraj a pak žij

07. 12. 2016  Mediatéka

Nikdy mě to neomrzí, jen dvě minuty z filmu POšli to dál a hned vím, jak chci, aby vypadal svět. A vždycky se tím budu řídit, i když jsem se stejně jako Trevor už mnohokrát spálil.

Výslechovna: Lukáš, skála životní a bratr v bouři stojící, prodavač aut a milovník

05. 11. 2016  Matův svět

Do sítí Výslechovny se zamotal i bratr můj, stojící při mě už 27 let. Tak jsem se ho zeptal na pár kravinek. 

Michal, hlava našeho vývoje, Gatesem pomazaná a Jobsem omámená

05. 11. 2016  Matův svět

Prvním vytěžovaným je kamarád a kolega Michal, bez kterého by naše projekty neexistovaly. Otestuju na něm moji Výslechovnu. 

Nový blog na vlastní doméně, hlavně pro sebe, ale i pro vás

30. 10. 2016  Matův svět

Letošní podzimní záchvat pracovitosti odnesl i můj letitý blog. Ačkoli mě hodně inspiroval při výstavbě našeho administračního systému mBlog, dnes už nevyhovuje. A moje doména ležela ladem a nabízela se i k jinému využití než jen pro mail. 

Pokrok nezastavíš: "Ten den, kdy potkáš babičku, jak si přehrává video z mobilu"

29. 10. 2016  Matův svět

Jsou dny, které se zdají být každodenními a přesto jsou vyjímečné svými detaily a zapisují se do dějin. Takové dny si zaslouží být zaznamenány, aby je pokolení budoucí nezapomněla.

Tak máme v rodině další křivochcalku, jmenuje se Adélka

18. 04. 2016  Galerie štěstí

Podle dětí se prý pozná stáří. No tak to se u nás asi pěkně stárne. Katka nejdřív spolkla meloun, pak spíš medicinbal a když ho zase vyprdla, byl z toho řvoucí uzlíček. Jmenuje se Adélka a jako každý škvrně především řve a chrní. 

Březen, v Kobylisích budem, duben, ještě tam snad zůstanem

19. 04. 2015  Matův svět

Bradavice buďte sbohem, vivat Kobylisy. Vesnice zaslíbená, Prahou jen zdálky políbená :-) No, ale je tu metro. Za barákem. Zajímavá zkušenost, být krtkem v centru o půlku rychleji než autem a tankovat jednou týdně za dvě stovky.

V novém roce vládne minimalismus, na webu i v životě

08. 02. 2015  Matův svět

Dlouho jsem tu nebyl, až začali mi vyhrožovat, že smazány budou vzpomínky mé, jenž plní spíše roli deníčkovou, než že by je někdo jiný vůbec četl. Až na mámu, co si nastavila emailový newsletter a moje pošahané myšlenky jí chodí až do schránky. (Díky mami, umíš překvapit :-)) Tak jsem se vrátil. A když už jsem tu, ponořil jsem se do vzpomínek a trochu tu to propláchl.

Pořad Mobilzona mohla být trhákem, ale nebyl, cesty byly umeteny, nikdo po nich nešel

12. 10. 2014  Matův svět

Bylo nebylo. Před mnoha a mnoha lety, kdesi v roce 2005, jsem s kamarádem Karlem natáčel pilot pořadu o mobilních telefonech pro televizi. Bylo to ještě dávno před tím, než se rozmohla móda youtuberů a točílků mobilem. Pracovalo se tehdy ještě poctivě se štábem a s velkou kamerou. 

Ayerton Senna, dokument o nesmrtelné legendě, o mém idolu

16. 08. 2011  Matův svět

Po recenzích jsem od dokumentu o legendě Formule 1 a mého idolu čekal malinko víc. Zejména role MIchaela Shumachera v jeho životě byla vynechána úplně, toho, jenž nebyl pozván na pohřeb stejně jako Ecclestone, a jenž se po letech zhroutil na tiskové konferenci, když překonal poslední Sennův rekord v počtu pole possition.

Příběhy z Obýváčku

01. 11. 2010  Matův svět

Provozování baru na Palmovce bylo krátkou kapitolkou mého života, plné úžasných zážitků, která jako mnoho jiných skončila výbuchem. 

Londýnská premiéra Knight and Day se stala hororem

29. 07. 2010  Cesty a špacíry

Londýn, město mě zaslíbené, jsem toužil navštívit celý život. Konečně se povedlo. Sice jako všechno v mém životě typicky jen napůl, ale byl jsem tam a něco jsem viděl. Především tedy premiéru filmu Knight and Day, na kterou jsem byl jako novinář pozvaný.

Je konec. Válka Matkalových končí bez vítězů, všichni jsou poraženi

29. 06. 2010  Válka Matkalových

Jen nedávno založená rubrika už se příliš plnit nebude. Ne snad, že by postrádala zajímavost, však plnit by se dala jen nepěknými vzpomínkami za dlouhá léta, ale ukončil ji poštou došlý dokument. 

Neslavný konec waflačinek v Obýváčku

18. 04. 2010  Matův svět

Není to dlouho, co jsem rozebral příběh toastovače v Obýváčku. Waflačinky se tu staly pojmem, i když se jich moc nevyrobilo, protože jsme se rozloučili v okamžiku, kdy těsta byly litry a ta mrcha toastovač přestal hřát.

Waflačinky v Obýváčku, jaké svět neviděl a vy neochutnali

30. 03. 2010  Matův svět

Prosperita v Obýváčku je velmi nestabilní veličina. Zatímco v jednom týdnu se zdá, že club konečně začal vydělávat na nájem a elektřinu, v následujícím vezmou tržby střemhlavý loping a vyhrožují krachem. Řeším to různě, akce střídá akci, novými nápady lákám nové zákazníky.

Trest od tchýně, jídlo u Matkalových jen pro vyvolené!

10. 02. 2010  Válka Matkalových

Mít manželku v nemocnici je vždycky neštěstí. Mimo toho, že jsou všichni ve stresu z toho faktu samotného, trpí tím celá rodina, děti jsou nešťastné a kuchyně osamělá.

Jak jsme v Obýváčku k novému pivu Richter Brewery z Bulovky přišli

04. 02. 2010  Matův svět

S novým pivem mě seznámil za velice divokých okolností sládek pivovaru z Bulovky. Že nevíte o pivovaru na Bulovce? Já o něm taky nevěděl, dokud mi o něm neřekl ve své hluboké opici kdesi mezi pátým a desátým Pardálem, co u mě vypil.

Ostrava, země Colors a průšvihům zaslíbená

10. 08. 2008  Matův svět

Léto 2008 nebylo příliš slunečné, ani příliš parné, ale bylo to nejkrásnější léto v mém životě. Svět byl oblečený do zářivých barev, které už jasnější nikdy nebudou. Město byla také oblečeno do festivalových Colours of Ostrava. Nejkrásnější setkání hudebníků oblékne každé léto, ať parné či deštivé, šedé či zářivé a přináší úžasné zážitky. Tohle léto Colours of Ostrava bylo ještě vyjímečnější, protože jsem na něm nebyl sám.

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce