Mediatéka

Poslední trilogie Star Wars začala směle a skočila touhou po zapomnění

30. 12. 2019  Mediatéka

Star Wars jsou mojí skutečně nejoblíbenější ságou v životě, když se ozve průvodní melodie kdekoli v rádiu, televizi nebo na internetu, zamrazí mě. 

Zemřel mi idol, Marie Fredriksson byla symbolem boje s osudem, který ale nevyhrála

10. 12. 2019  Mediatéka

Nikoho nepotěšilo, když letos zemřel Karel Gott, ale fanoušci se utěšovali jeho naplněným životem. Dnes je černý den pro jinou generaci, která může najít útěchu leda v legendárních nahrávkách Roxette. 

Blade Runner 2049 je monstrózní pojednání o lidské podstatě, které byste měli vidět v kině

30. 10. 2017  Mediatéka

Z nového Blade Runnera vám zůstanou dva hlavní pocity. Především mohl být prostě kratší, chápete proč je dlouhý, ale nic se nemá přehánět. Druhý dojem bude hlubší, až umělecký, pokud máte mozek v hlavě, nezbyde vám než se zamyslet na podstatou lidství.

Pošli to dál, moje bible ve dvou minutách. Jen to přehraj a pak žij

07. 12. 2016  Mediatéka

Nikdy mě to neomrzí, jen dvě minuty z filmu POšli to dál a hned vím, jak chci, aby vypadal svět. A vždycky se tím budu řídit, i když jsem se stejně jako Trevor už mnohokrát spálil.

Pane, k legendám se nečuchá! Winnetou 2016 je smělá německá opovážlivost

29. 11. 2016  Mediatéka

Aktualizováno o komentář k filmu na konci článku.
Dotýkat se legend je vždy vrcholná opovážlivost. Amíci to dělají pro peníze, Němci evidentně z nostalgie. Nové zpracování Vinnetoua bude mít pěkně složitou cestu k divákům. Má vůbec šanci uspět? 

Pustina od HBO je nejtemnější český seriál a i když se v něm nic neděje, stojí za vidění

27. 11. 2016  Mediatéka

Pustina je rozhodně perfektní dílo od HBO, které zatím vzniklo. Stojí za vidění, i když rozhodně ne kvůli strhujícímu scénáři. Ochromující mrazivost a temnota špičkového zpracování překonává i severské kriminálky, příběh pokulhává. 

Moucha mě nepřestává fascinovat. Ne ta potvora, co obtěžuje, ale film, slavící třicítku

20. 11. 2016  Mediatéka

Fly (1986) mě naprosto fascinuje i po třiceti letech. Protože čas je neúprosný, občas si člověk musí pustit klasiku, připomenout co miluje a vnutit ji mladším, aby nebyla zapomenuta.

Poslední koncert Roxette, budete brečet, větší vůli po životě už asi neuvidíte

01. 11. 2016  Mediatéka

Marie Fredriksson (57 ) a Per Gesle (57), dva mé dětské idoly, moji bozi z Roxette, ukončili letos definitivně svou kariéru po prudkém zhoršení zdravotního stavu Marie. Ta se pro mě stala ztělesněním vůle žít, nikdy se nevzdávat a narozdíl od jiných se s nemocí netajit a postavit se před publikum i v nejhoších časech. 

Prostě ji miluju: One Direction - More Than This

01. 11. 2016  Mediatéka

Prostě je miluju a tuhle asi nejvíc.

Úchvatné drama Soudce 2014

01. 04. 2015  Mediatéka

Drama otce soudce a syna právníka vlastně vůbec není o zabití, o kterém se ani nedozvíme, jak se přesně stalo. Je především o uzavřeném a paličatém otci, jenž byl z ne úplně pojmenovaných důvodů v celoživotním rozkolu se svým synem, který se stal, snad navzdory, elitním právníkem.

Ayerton Senna, dokument o nesmrtelné legendě, o mém idolu

16. 08. 2011  Matův svět

Po recenzích jsem od dokumentu o legendě Formule 1 a mého idolu čekal malinko víc. Zejména role MIchaela Shumachera v jeho životě byla vynechána úplně, toho, jenž nebyl pozván na pohřeb stejně jako Ecclestone, a jenž se po letech zhroutil na tiskové konferenci, když překonal poslední Sennův rekord v počtu pole possition.

Game of Thrones, luxusní pohádka pro dospělé, která šokuje v každé sérii

26. 07. 2011  Mediatéka

 Luxusní seriál z produkce HBO mi doporučil jednoho dne synovec, zamilovaný do čehokoli, co by se mohlo stát tisíce let před naší érou, ale konzumující to zásadně na výdobytcích naší doby - počítačích. Dodal první díl ke shlédnutí a já se okamžitě zamiloval. Všech existujích deset dílů jsem shltnul do druhého dne, vlastně spíš noci :-) a okamžitě získal chorobu ze závislosti. Mohl jsem vlastně být rád, že jsem nebyl trápen týdenním čekáním na každý nový díl, že jsem se o nové lásce dozvěděl až když byl všem dílům ámen. Netrvalo dlouho a zjistil jsem, že nemocný nejsem sám a naše choroba bude ukojena až za rok. A tak jsem začal pátrat dál.

Souboj titánů, druhý pokus je úspěšným reparátem originálu

19. 04. 2010  Mediatéka

Sáhnout na legendu se většinou nevyplácí. Jen málokterý autor je citlivý k historii a sledovat několik převtělení Robina Hooda je pro mě osobně utrpení, stejně jako mě neberou předělávky starých hudebních hitů. Že vyjímka potvrzuje pravidlo ukázal film Souboj titánů, na který jsem po příznivých kritikách zaskočil se synem.

Unikátní Imaginárium Dr. Parnasse jako rozlučka s Heathem Ledgerem

19. 03. 2010  Mediatéka

Tenhle film (ČSFD) jsem chtěl moc vidět. Chtěl jsem ho moc vidět s někým koho mám rád ruku v ruce a obdivovat posmrtně Heathův výkon a být opět smutný z toho, že už s ním nic dalšího nikdy neuvidím. Byl jsem připravený znovu si připomenout, jak nemohu uvěřit jeho dobrovolnému odchodu uprostřed natáčení.

We Are The World 25 for Haiti, obnovená legenda neumírá

22. 02. 2010  Mediatéka

Miloval jsem tenhle song kdysi a miluji ho i dnes, když opět v nové verzi pomáhá. 

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce