Všechny příspěvky

Konečně jsme se zbavili Babiše a komunistů v jedněch volbách, bohužel i ČSSD

09. 10. 2021  Názory a politika

Právě tyhle volby jsou ty historické, říkají nám pokaždé politici. A některé opravdu jsou. Obzvlášť, když jsme se jedním tahem zbavili komunistů, socanů i Babiše. Vyhrála ODS. A to mě děsí, protože jsem nezapomněl. 

Korfu je zelený a nudný ostrov se zoufalou dopravou

26. 09. 2021  Cesty a špacíry

Není nad bleskovou zářijovou ohřívačku u moře. Last minute za pár korun sice znamená, že si moc nemůžete vybírat, ale lepší než si užívat první podzimní kosu doma. Na Korfu ale musíte vzít zavděk tím, co je v nabídce a toho moc není. 

Španělsko je má země zaslíbená

14. 04. 2020  Matův svět

Kdybychom hledali národ, který doslova svádí k povídání a mluvení, na prvních místech by byli určitě Španělé. V ulicích Barcelony a Madridu se snadno navazují nové kontakty.

Koronavirus, české šílenství a přiměřená opatření vlády

03. 03. 2020  Názory a politika

Dnes jsem si přečetl příspěvek na Facebooku od Martina Jaroše, jenž mi připadá, jako bych ho napsal já sám. S dovolením ho přebírám bez úprav a pod každičkou větu se podepisuji.

Poslední trilogie Star Wars začala směle a skočila touhou po zapomnění

30. 12. 2019  Mediatéka

Star Wars jsou mojí skutečně nejoblíbenější ságou v životě, když se ozve průvodní melodie kdekoli v rádiu, televizi nebo na internetu, zamrazí mě. 

Zemřel mi idol, Marie Fredriksson byla symbolem boje s osudem, který ale nevyhrála

10. 12. 2019  Mediatéka

Nikoho nepotěšilo, když letos zemřel Karel Gott, ale fanoušci se utěšovali jeho naplněným životem. Dnes je černý den pro jinou generaci, která může najít útěchu leda v legendárních nahrávkách Roxette. 

Dovolená na Krétě, co vidět, kam jet na výlet a jaká navštívit zajímavá místa

27. 11. 2019  Cesty a špacíry

Ačkoli polovina naší posádky jsou plážoví povaleči, přišli na chuť výletům po nádherné Krétě a proto jsme navštívili zajímavá místa. První červnový týden jsme si vyhradili s Míšou, Aničkou a Joelem pro odpočinek na Krétě. Byli jsme tak nadšení, že jsme se na ní v obněněné sestavě museli ve stejném roce v září vrátit. A pořád ještě nemáme dost. 

Co navštívit ve Vídni za jeden den nebo víkend

05. 10. 2019  Cesty a špacíry

Vídeň není daleko a proto rozhodně stojí i za krátkou návštěvu. Pokud si připravíte itinerář, stihnete památky v centru i během jednoho dne.

Minicestopis z Irska, země zaslíbené, plné skvělých lidí, ale bohužel ne pro mě

02. 05. 2019  Cesty a špacíry

Vyrazili jsme s Míšou konečně do světa. První destinací kterou jsme spolu objevovali, se stalo překvapivě chladné jarní Irsko. 

Magazín o IQOS, který mě vrátil do života, sleva na nákup IQOS

19. 11. 2018  Matův svět

Desátý, dvacátý, nebo ani nevím kolikátý pokus sestavit informační web na nové téma mi opět otočil život. Dost bylo povalování na gaučíku, rok 2018 se do mého životopisu definitivně zapsal zářivou tužkou. 

Seznam Zemanových zvratků za dvě volební období, bohužel pravidelně aktualizováno

29. 10. 2018  Názory a politika

Článek vychází znovu a znovu, protože není mnoho měsíců, kdy by pseudoprezident nenapáchal nějaké veřejné škody. S prezidentem nyní opravdu musíme počítat na každém kroku. Bohužel tak, že se za něj polovina národa propadá hanbou. 

Jak se ve stáří boří dětské mýty, Opus nezpívá Holky běžte dál

13. 04. 2018  Matův svět

Life is life od rakouské skupiny Opus je jednou z legendárních odrhovaček, která nemohla minout nikoho, kdo prožil mládí na sklonku socialismu. Hned na začátku obsahuje větu, o níž je většina Čechů přesvědčena, že je v jejich mateřštině. Ale není. 

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce